Translate

«Поділля Крим» вже вдруге у Вінниці

У березні 2014 року на територію Вінницької області з Автономної республіки Крим вимушено переїхало 319 сімей кримських татар. На сьогодні на Вінниччині проживає більше тисячі кримських татар. Ураховуючи актуальність та соціальну значущість питань, пов’язаних з вимушеним переселення кримських татар, вже вдруге, у рамках проекту «Поділля Крим», 11 січня 2014 року в експо-центрі Вінницької торгово-промислової палати відбувся фестиваль-виставка культури та побуту кримських татар.

Експозиція студії "El-Cheber"

Експозиція студії «El-Cheber»

Даний проект розрахований на двостороннє ознайомлення з культурою кримських татар і жителів подільського краю.

Відкрила захід заслужена артистка Криму Ленара Османова.

Відкриття заходу.

Відкрила захід заслужена артистка Криму Ленара Османова.

Також, на фестивалі була представлена фотовиставка політичних та соціальних подій з життя кримських татар.

Фотовиставка.

Фотовиставка.

Свій виставковий стенд під назвою «Крим очима дітей» презентували юні вихованці мистецьких шкіл Вінниці.

Не менш цікавими виявилися роботи учасників попереднього заходу, проведеного у рамках фестивалю «Поділля Крим» — майстер-класу з кримськотатарського поліхромного розпису.

Роботи учасників майстер-класу з кримськотатарського поліхромного розпису

Роботи учасників майстер-класу з кримськотатарського поліхромного розпису.

Кримські переселенці із Західної України влаштували майстер-клас із приготування кримськотатарських страв і традиційну кавову церемонію. Кримські татари, які після анексії переїхали до Вінниці пригощали гостей фестивалю кримськотатарськими солодощами.

Гостей частували смачною кавою.

Гостей частували смачною кавою.

Крім того, Ульвіє Аблаєва представила копії старовинних гравюр із зображеннями типажів, костюмів та побуту кримських татар. Під її керівництвом було відтворено інтер’єр кримськотатарського будинку з предметами антикваріату з приватних колекцій Ібрагіма Ібрагімова та Рустема Скибіна.

"Кримськотатарське помешкання"

«Кримськотатарське помешкання»

Широка експозиція витворів мистецтва представлена Центром культури та мистецтва «TAMGA» та студією «Еl-Cheber» — «Ми представили майже весь свій прикладний арсенал. Це і килими, і вишивка, і кераміка.»

Фестиваль «Поділля – Крим» проводиться у рамках проекту, підтриманого DVV Internation при підтримці МЗС Німеччини, ВОГО «Знання», ВОПО «Джерело надії», ВОГО «Вінницький прес-клуб»

Comments are closed.